Jdi na obsah Jdi na menu
 


tábory na kole

Podmínky pro cyklistický tábor 2015

Cyklistický tábor je součástí chatkového tábora v Trhové Kamenici, Doubí nebo v Podolí I. Cyklisté si užijí více zábavy a mají více možností ke koupání a výletům do okolí.
 

Stálá základna

Chatkový tábor poskytuje pro cyklistický tábor pohodlné zázemí. Cyklisté mohou denně uskutečnit hvězdicové vyjížďky do blízkého i vzdálenějšího okolí. Okolní příroda je mírně zvlněná s mírnými kopečky. Cílem jsou kulturní a přírodní památky nebo četná přírodní koupaliště.
 

Program

Cyklisté si užijí cyklistický tábor stejně jako ostatní táborníci, ale díky kolu mají více příležitostí poznávat zajímavá místa ve vzdálenějším okolí tábora a víc příležitostí ke koupání a výletům.

Sestav si svůj vlastní program

Cyklistický tábor není ale jen o ježdění na kole. Cyklisté se zapojují do běžných táborových činností a her svého oddílu a dle své chuti si mohou vybrat některou z aktivit v rámci volitelného systému Sestav si sám svůj program.

Na cyklistickém táboře se také naučíte vyměnit duši a zvládnete základní seřízení kola. 

Cyklistický tábor je součástí každodenního táborového života a zapojuje se do sportovních turnajů, diskoték a dalších společných akcí v táboře.
 

Organizace vyjížděk

Vždy před výjezdem zkontrolují vedoucí výbavu a seřízení bicyklů, příruční zavazadla a ustrojení cyklistů. Po návratu dohlédnou na ošetření kol a zajistí případné drobné opravy. Vyjížďky jsou většinou půldenní, občas celodenní.

Odpočinkový den je buď zcela bez ježdění nebo jen s malou projížďkou. Pokud si kterýkoliv z cyklistů bude potřebovat odpočinout od ježdění na kole, může některé vyjížďky vypustit a připojit se k programu klasického oddílu. 

 

Najeté kilometry

Délka jednotlivých vyjížděk (10-30 km/den) závisí především na věku dětí, jejich momentální fyzické kondici, počasí a neposledně i na jejich psychickém rozpoložení. Cyklistický tábor má za cíl především posílit chuť dětí provozovat cykloturistiku. 

Celodenní výlet je prokládán přestávkami na odpočinek a jídlo, ale také na zastávku spojenou s prohlídkou zajímavých míst, koupáním atp.

Všem cyklistům od 10 do15 let cyklistický tábor umožní:

  • každodenní vyjížďky na kole
  • zvládnout základní údrřžbu a opravy kola
  • dobrodružství, fůru legrace, profi diskotéky, sportovní turnaje
  • koupání, trošku tábornictví, vodácké výlety a puťáky na pramičkách (Doubí)
  • pohodový cyklistický tábor bez nudy se spoustou nových kamarádů a vždy nějaká překvapení

Cyklistický tábor je vhodný pro každé školou povinné dítko od 10 let s vlastním kolem. Ctíme tradice české táborové školy a Foglarův odkaz - samozřejmě s diskotékami a soudobým táborovým programem.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 7899
Měsíc: 212
Den: 5